Lekker makkelijk: klik op het logo van je favoriete supermarkt om de ingrediënten toe te voegen.
En zo maak je het:
Prik de aubergines in met een vork en leg ze in de oven op 210graden voor een 40tal minuten tot ze helemaal zacht zijn.
Zet de koekenpan op het vuur en verhit hem, schenk de olijfolie erin en schep dan de kruiden en knoflook erbij. Laat even bakken tot het lekker geurt en voeg dan de tomaten toe. Duw ze kapot met een houten spatel en breng op smaak met peper en zout. Laat op laag vuur rustig pruttelen zodat het vocht van de tomaten een beetje verdampt.
Perse de citroen en voeg het sap aan het tomatenmengsel toe.
Haal de aubergines uit de oven en snijd ze door het midden en schrap al het vruchtvlees eruit en voeg dit aan je koekenpan toe. Duw met de spatel het vlees uit elkaar en vermeng goed met de tomaten. Voeg de peterselie toe.
Laat het geheel nog even pruttelen en doe dan in een schaal. Zowel warm als koud te serveren, en als je het een dag laat staan zijn de smaken er nóg beter ingetrokken.