Bloemkoolpuree uit de oven
Mijn dochter vindt bloemkool erg lekker, gewoon simpele gekookte bloemkool in de pan. Maar met bloemkool is nog zoveel anders leuks te doen. Deze bloemkoolpuree uit de oven kun je prima vervangen voor aardappelpuree. Veel minder koolhydraten maar super smaakvol. In dit recept gebruik ik karnemelk. Dat was vroeger een bijproduct van kleinschalige boterproductie. Het ontstaat door het karnen van verzuurde room. In Nederland vooral een drankje wat in de zomer wordt gedronken. Maar je kunt het dus ook gebruiken om een lekkere puree mee te maken. Bloemkoolpuree ovenschotel met kaas.
Voor 2 ovenschaaltjes Bloemkoolpuree uit de oven heb je nodig:

- 1 bloemkool in roosjes
- 80 ml karnemelk
- aantal plakjes spek
- 3 teentjes knoflook
- 4 plakken cheddar
- 100 gram geraspte kaas
- vers gehakte bieslook
- zout/peper
En zo maak je de Bloemkoolpuree uit de oven:
-Zet eerst een pan water op en doe hierin de bloemkoolroosjes en de drie schoongemaakte teentjes knoflook. Kook ze 20 minuten tot ze zacht zijn.
-Terwijl de bloemkool kookt pak je een koekenpan erbij en bak je hierin de spekreepjes. Bak ze tot ze helemaal mooi krokant zijn en laat ze dan uitlekken op een keukenpapiertje.
-Verwarm dan je oven voor op 200 graden.
-Wanneer de bloemkool gaar is giet je deze af in een vergiet en laat je het vervolgens goed uitlekken. Doe de roosjes terug in de pan en voeg nu peper en zout toe. Ook voeg je de karnemelk toe en een handvol gehakte bieslook. Pak je staafmixer erbij en mix het geheel zacht tot een puree.
-Pak je ovenschalen erbij en schep de puree erin. Verkruimel de spek erboven en strooi er dan de in stukjes gesneden cheddar en geraspte kaas op en zet in de oven tot de kaas is gesmolten. Zet als laatste heel even je grill aan om de kaas mooi te kleuren.
Bloemkoolpuree uit de oven

Serveer de ovenschalen op een leuke houten plank. Wij aten er lekkere kipwostjes bij : Heerlijk Happen!
*Inspiratie via Pinterest*

Bloemkoolpuree uit de oven
Hoeveel sterren geef jij dit recept?
Afdrukken Mail recept Pin Beoordeel receptBenodigdheden:
Ingrediënten:
En zo maak je het:
- Verwarm dan je oven voor op 200 graden.
- Zet eerst een pan water op en doe hierin de bloemkoolroosjes en de drie schoongemaakte teentjes knoflook. Kook ze 20 minuten tot ze zacht zijn.
- Terwijl de bloemkool kookt pak je een koekenpan erbij en bak je hierin de spekreepjes. Bak ze tot ze helemaal mooi krokant zijn en laat ze dan uitlekken op een keukenpapiertje.
- Wanneer de bloemkool gaar is giet je deze af in een vergiet en laat je het vervolgens goed uitlekken. Doe de roosjes terug in de pan en voeg nu peper en zout toe. Ook voeg je de karnemelk toe en een handvol gehakte bieslook. Pak je staafmixer erbij en mix het geheel zacht tot een puree.
- Pak je ovenschalen erbij en schep de puree erin. Verkruimel de spek erboven en strooi er dan de in stukjes gesneden cheddar en geraspte kaas op en zet in de oven tot de kaas is gesmolten. Zet als laatste heel even je grill aan om de kaas mooi te kleuren.
Wil je meer recepten uitproberen zoals Bloemkoolpuree uit de oven? Kijk dan eens naar onderstaande recepten
bloemkoolpuree ovenschotel met kaas
Pingback: Warme bloemkool salade met gehakt - Heerlijke Happen
Pingback: Pittige bloemkool kaas balletjes met harissasaus - Heerlijke Happen
Dit ken ik nog niet. Snel maar eens proberen.
Pingback: Reeën biefstuk met bloemkoolpuree - Heerlijke Happen
Heerlijk en gezond gaan uitstekend samen
Pingback: Broccoli stamppot met hazelnoten - Heerlijke Happen
Pingback: Bloemkool burgers met cheddar - Heerlijke Happen