We gaan een scroppino maken! De schrijfwijze wil nog wel eens verschillen want in Italië wordt sgroppino gebruikt met een G dus. De naam Sgroppino is afgeleid van het Venetiaanse woord ‘desgropante’. Het woord “grop” betekent knoop, en het verwijst daarmee naar “een knoopje losmaken”. Ofwel je keel verfrissen voor een volgende gang. Dat verfrissen doen we door het gebruik van citroensortbetijs. Je drinkt deze Italiaanse scroppino met citroensorbetijs dus eigenlijk tussen de gangen door tijdens je (kerst)diner. Maar hij kan ook heel prima bij het dessert gedronken worden. Dit scroppino recept is in maar een paar minuutjes gemaakt, wat betekent dat je niet heel lang weg hoeft te blijven van tafel.


Italiaanse scroppino met citroensorbetijs
Benodigdheden:
Ingrediënten:
- 300 gram citroensorbetijs
- 45 ml wodka
- 200 ml prosecco
- 1 citroen
En zo maak je het:
- Zet je glazen en wodka in de koelkast voordat je de scroppino's gaat maken.
- Pak een kom erbij en doe hier alle ingrediënten in.
- Met je handmixer mix je alles en schenk je het in de koude glazen.
- Serveer met een krulletje of schijfje citroen aan het glas.

Italiaanse scroppino met citroensorbetijs
Scroppino recept, of sgroppino recept, hoe je het ook wilt schrijven het is simpel, lekker en echt verfrissend! Wederom een prachtig Italiaans recept wat uitblinkt in eenvoud. Je hebt voor deze Italiaanse scroppino met citroensorbetijs maar een paar ingrediënten nodig. En daarnaast is het dus ook heel makkelijk gemaakt. In Italië maken ze hem ook wel eens met grappa in plaats van prosecco.
Andere fijneItaliaanse recepten proberen? Maak dan eens wat van de onderstaande toppers:
- Deze klassieke Italiaanse Giardiniera, een fijn tafelzuur wat perfect bij een burger past.
- Zelf pasta maken? Dat doe je met dit fijne basisrecept volgens Italiaans recept.
- Probeer ook eens deze Italiaanse mosselen met truffel linguine.
Heerlijke Happen is een multi media bedrijf, je kunt me daarom ook op de diverse sociale media vinden. Volg me op Facebook, Pinterest en Instagram onder @heerlijkehappen. Als je dit recept maakt zou ik het leuk vinden als je me tagged met #heerlijkehappen. Een reactie hieronder in de comments is ook leuk natuurlijk!

Dit is zo lekker
Pingback: Ananas munt limoen mocktail - Heerlijke Happen
Pingback: Kippendij gestoofd in Italiaanse kruiden - Heerlijke Happen