Einde van de week nadert en alle recepten die gepland stonden zijn gekookt. In onze koelkast hebben we twee lades die op 0 graden staan. Dit zijn speciale vakken die je groenten en andere artikelen heel lang vers kunnen houden. Zo heb ik bijvoorbeeld altijd wel paprika’s en tomaten in dat vak liggen. Soms groenten die ik al vier weken geleden had gekocht. Nu zijn ze niet oneindig houdbaar dus ik moest er nu echt iets mee gaan doen! En een makkelijke manier om allerlei verschillende dingen tot één heerlijk geheel te maken is een : quiche. Uit de vriezer haalde ik het gehakt en uit mijn 0-graden lade dus de paprika’s en maakte daar dit paprika gehakt quiche recept mee.

Voor één Paprika gehakt quiche heb je nodig:
- springvorm van doorsnede 24 cm
- 6 blaadjes bladerdeeg
- 1 gele paprika
- 1 rode paprika
- 500 gram rundergehakt
- 2 witte uien
- 3 eieren
- 125 ml creme fraîche
- 100 gram geraspte kaas
- peper/zout
- paprikapoeder
- 100 gram uitgebakken spekjes
En zo maak je de Paprika gehakt quiche:
-Verwarm eerst je oven voor op 200 graden.
-Maak daarna alle groenten schoon en snijd of snipper ze in kleine blokjes/stukjes. Doe alles in een grote kom.

-Haal de blaadjes bladerdeeg uit de vriezer en laat ze ontdooien. Bekleed dan de springvorm met een vel bakpapier en leg de blaadjes bladerdeeg erin. Ik snijd altijd voor de randen het blaadje in tweeën en plaats ze tegen de rand aan. Wel even goed aandrukken met de andere blaadjes bladerdeeg.
-In een grote koekenpan rul je eerst het gehakt en laat het dan even uitlekken in een vergiet anders wordt de quiche wel erg vettig. Daarna breng je het gehakt op smaak met zout, peper en paprikapoeder.
-Bak vervolgens de in stukjes gesneden groenten even mee en kieper het geheel daarna in de quichevorm bekleed met bladerdeeg.
-In een mengkom breek je de 3 eieren en hier voeg je de creme fraîche aan toe. Mix het met een garde tot een gladde saus die je daarna over de gehaktmix giet.
-Strooi als laatste de uitgebakken spekjes over de gehaktmix en daarna de geraspte kaas. Zet de quiche in de oven voor ongeveer 30 minuten tot de rand mooi goudbruin is.
– Wanneer hij ten slotte klaar is haal je hem uit de oven en serveer hem met een lekkere salade: Heerlijk happen!


Paprika gehakt quiche
Hoeveel sterren geef jij dit recept?
Afdrukken Mail recept Pin Beoordeel receptIngrediënten:
- 6 blaadjes bladerdeeg
- 1 gele paprika - in blokjes gesneden
- 1 rode paprika - in blokjes gesneden
- 500 gram rundergehakt
- 2 witte uien - gesnipperd
- 3 eieren
- 125 ml creme fraîche
- 100 gram geraspte kaas
- peper
- zout
- paprikapoeder
- 100 gram uitgebakken spekjes
En zo maak je het:
- Verwarm eerst je oven voor op 200 graden.
- Maak daarna alle groenten schoon en snijd of snipper ze in kleine blokjes/stukjes. Doe alles in een grote kom.
- Haal de blaadjes bladerdeeg uit de vriezer en laat ze ontdooien. Bekleed dan de springvorm met een vel bakpapier en leg de blaadjes bladerdeeg erin. Ik snijd altijd voor de randen het blaadje in tweeën en plaats ze tegen de rand aan. Wel even goed aandrukken met de andere blaadjes bladerdeeg.
- In een grote koekenpan rul je eerst het gehakt en laat het dan even uitlekken in een vergiet anders wordt de quiche wel erg vettig. Daarna breng je het gehakt op smaak met zout, peper en paprikapoeder.
- Bak vervolgens de in stukjes gesneden groenten even mee en kieper het geheel daarna in de quichevorm bekleed met bladerdeeg.
- In een mengkom breek je de 3 eieren en hier voeg je de creme fraîche aan toe. Mix het met een garde tot een gladde saus die je daarna over de gehaktmix giet.
- Strooi als laatste de uitgebakken spekjes over de gehaktmix en daarna de geraspte kaas. Zet de quiche in de oven voor ongeveer 30 minuten tot de rand mooi goudbruin is.
- Heerlijk Happen!
Paprika gehakt quiche
quiche recept
Een lekkere quiche gaat er altijd in!
Pingback: Pompoen kastanjechampignon quiche uit de Crisp - Heerlijke Happen
Pingback: Zoete aardappel met feta quiche - Heerlijke Happen
Vooral lekker als lunch