Estimated reading time: 3 minuten
Zin in een makkelijke, vegetarische ovenschotel die barst van de smaak? Deze garam masala zoete aardappelschotel combineert de natuurlijke zoetheid van aardappel met de warme, kruidige tonen van kurkuma en garam masala. Afgetopt met feta en knapperige pijnboompitjes, is dit een gerecht dat je keer op keer wilt maken.
Gebakken zoete aardappel vind ik heel lekker. Zeker als hij goed gekruid is. De aardappel is van zichzelf zoet en de kurkuma en garam masala complimenteren dat enorm. In dit zoete aardappel recept maken we gebruik van twee Indiaase toppers. Kurkuma is een specerij gemaakt van de wortel van de curcuma plant. Door zijn fel gele kleur geeft hij een hoop kleur aan je eten. De garam masala is een mix van diverse kruiden en specerijen. En zoals dat vaak gaat, verschilt het per regio hoé deze samengesteld is. Garam masala recept zoete aardappel schotel recepten.

Beide specerijen komen uit India en worden daar volop gebruikt in diverse gerechten. We maken deze one-pot wonder af met verkruimelde feta, lust je dat nou net niet dan kun je ook voor burrata kiezen. Moeilijkheidsgraad van deze garam masala zoete aardappelschotel? Laag! Alles in één schaal en bakken maar.
Kruidige Garam Masala Zoete Aardappelschotel met Feta uit de Oven

Dit zoete aardappel recept is aan te passen precies zoals jij het lekker vindt. Wil je wat meer spice? Voeg dan wat chilipoeder toe. Maar ook andere groenten zijn toe te voegen aan deze gebakken zoete aardappel. Denk eens aan paprika, of stukjes gestoomde asperges. Serveer met een lekker stukje biefstuk erbij, of misschien een fijne moot vis.

Stap-voor-stap Bereiding van het recept
Hier vind je het complete recept met alle ingrediënten die je nodig hebt. Ik hoop dat je veel plezier hebt met het bereiden van onderstaand gerecht.

Kruidige Zoete Aardappelschotel met Garam Masala en Feta
Hoeveel sterren geef jij dit recept?
Print Mail recept Pin Beoordeel receptIngrediënten:
- 3 zoete aardappels - in 6 parten gesneden
- 4 sjalotten - in kwarten gesneden
- 100 gram feta - verkruimeld
- 50 gram pijnboompitjes - geroosterd
- 1 handje cressen - circa 15-20 gram
Uit de voorraadkast:
- olijfolie
- 1 el garam masala
- 1 el kurkumapoeder
- zout
- peper
Lekker makkelijk: klik op het logo van je favoriete supermarkt om de ingrediënten toe te voegen.
En zo maak je het:
- Verwarm de oven voor op 180 graden Celcius. Snijd de sjalotten in kwarten, maak de zoete aardappels schoon en snijd ze in de lengte in 6 parten.
- Doe de zoete aardappelparten en sjalotkwarten in een ruime ovenschaal (of de hapjespan indien ovenbestendig). Besprenkel royaal met olijfolie. Voeg de garam masala, kurkumapoeder, zout en peper toe. Hussel alles goed door elkaar zodat de aardappels en sjalotten rondom bedekt zijn met de olie en specerijen
- Leg de sjalotten tussen de aardappels en bak in de oven op 180 graden voor 35-35 minuten tot de aardappels zacht / gaar zijn.
- Rooster de pijnboompitjes kort in een koekenpan tot ze goudbruin zijn.
- Als de aardappels gaar zijn haal je ze uit de oven en strooi je de feta, cressen en de pijnboompitjes erover.
- Heerlijk Happen!
Deze oranje aardappel is zo lekker en variatiemogelijkheden genoeg, bekijk deze recepten maar eens:
Wat dacht je van deze Shakshuka zoete aardappel met paprikasaus.
En ook deze Zoete aardappelsalade met yoghurt dressing is top.
Of deze Kruidige curry met zoete aardappel.
Heerlijke Happen is een multi media bedrijf, je kunt me daarom ook op de diverse sociale media vinden. Volg me op Facebook, Pinterest en Instagram onder @heerlijkehappen. Als je dit recept maakt zou ik het leuk vinden als je me tagged met #heerlijkehappen. Een reactie hieronder in de comments is ook leuk natuurlijk!
Delicious!