🕒 Bereidingstijd: 10 minuten 👨🍳 Moeilijkheid: ★☆☆☆☆
Gazpacho is de perfecte Spaanse koude soep voor warme zomerdagen! Deze verfrissende tomatensoep uit Andalusië wordt koud geserveerd en is ideaal als gezonde lunch, voorgerecht of tapas. Het traditionele recept combineert rijpe tomaten, komkommer, paprika en verse kruiden tot een smaakvolle, voedzame soep die je binnen 10 minuten in de blender maakt. Perfect om restjes groenten op te maken en vol vitaminen voor je dagelijkse groenteinname.
Je hebt vast wel eens gehoord van het spreekwoord ” de soep wordt nooit zo heet gegeten als zij wordt opgediend”. Nou, dat gaat zeker op voor gazpacho! Dit is een heerlijke koude Spaanse soep waar ik helemaal weg van ben. Het is een echte verfrissing op warme dagen. Als je normaal gesproken alleen maar warme soep eet, is het misschien even wennen dat je deze soep gewoon uit een glas kunt drinken. Een recept gazpacho soep
Maar geloof me, het is echt lekker! Ik heb een simpel recept voor gazpacho soep voor je, waar je maar een paar ingrediënten voor nodig hebt. Je maakt het in een handomdraai in de blender en je zet het daarna in de koelkast om goed koud te worden. Zo heb je altijd een lekker koud soepje klaar staan als je trek hebt.

Zelf vind ik een hele kom een beetje teveel van het goede daarom serveer ik het in leuke glaasjes als bijvoorbeeld tapas, of als voorgerechtje voor de maaltijd. Als het buiten flink warm is dan is dit een lekker alternatief voor warme soep.
De Geschiedenis en Herkomst van Gazpacho
Oh en wist jij trouwens dat het woord komt van het Latijnse woord “caspa”? Dat betekent restje. Nou je kunt hier prima je restjes tomaat, komkommer en paprika in verwerken. Een fijn gazpacho recept als deze kon dus niet ontbreken op mijn website.

Authentieke Gazpacho: Spaanse Koude Tomatensoep in 10 Minuten
Zoals met recepten die al eeuwen meegaan is de exacte herkomst niet helemaal meer vast te stellen. De Moren, de Romeinen, het gerecht kent zijn herkomst in ieder geval in de Mediterraanse regio. Overigens werden er pas na de 19e eeuw tomaten aan dit gerecht toegevoegd en is dit een gebruikelijk ingrediënt geworden in de gazpacho Spaanse koude soep.

Variaties op Dit Gazpacho Recept
Zoals met zoveel recepten zal ik ook een andere versie maken. Want je hebt ook gele en groene paprika’s en tomaten. Ben nu al benieuwd naar de smaken van deze soepjes! Je krijgt met deze soep in ieder geval zeker je benodigde hoeveelheid groente per dag wel binnen, want ongemerkt drink je alle groenten.

Stap-voor-stap Bereiding van het recept
Hier vind je het complete recept met alle ingrediënten die je nodig hebt. Ik hoop dat je veel plezier hebt met het bereiden van onderstaand gerecht.

Klassieke Gazpacho: Verfrissende Spaanse Koude Soep in 10 Minuten
Hoeveel sterren geef jij dit recept?
Print Mail recept Pin Beoordeel receptBenodigdheden:
Ingrediënten:
- 500 gram rijpe tomaten
- 1 komkommer
- 1 ui
- 1 sneetje wit brood
- 1 geroosterde paprika
- 50 ml olijfolie extra vergine
- 2 teentjes knoflook
- 3 el rode wijnazijn
- 3 verse peterselie takjes
uit de voorraadkast:
- zout
- peper
Lekker makkelijk: klik op het logo van je favoriete supermarkt om de ingrediënten toe te voegen.
En zo maak je het:
- Doe alle ingrediënten in je blender. Je kunt het beste alles even grof snijden zodat de blender het makkelijk aan kan. Draait tot je een mooie gladde soep hebt.
- Wil je hem echt silky smooth hebben? Haal hem dan door een grove zeef heen.
- Zet de soep weg in de koelkast en laat hem goed koud worden.
- Serveer met wat extra stukjes komkommer en eventueel wat peterselie erbij.
- Heerlijk Happen!
Consistentie: Voor een gladde gazpacho, zeef de soep na het blenden.
Koeling: Laat de soep minimaal 2 uur koelen voor optimale smaak.
Variaties: Probeer gele of groene gazpacho met gele/groene tomaten en paprika’s.
Serveren: Garneer met fijngesneden komkommer, croutons of een scheutje olijfolie.
Bewaren: Houdt zich 2-3 dagen in de koelkast, roer voor serveren goed door.
Tip: Maak grotere hoeveelheden en bewaar in ijsblokvormpjes voor snelle portionering.
Andere lekkere Spaanse gerechtjes? Of fijne soepjes als deze? Probeer dan eens deze:
Probeer eens deze zeevruchten paella met kippendij, een Spaanse klassieker.
Of deze Spaanse schotel met chorizo en paprika.
Kip in tomatensaus uit de römertopf.
Heerlijke Happen is een multi media bedrijf, je kunt me daarom ook op de diverse sociale media vinden. Volg me op Facebook, Pinterest en Instagram onder @heerlijkehappen. Als je dit recept maakt zou ik het leuk vinden als je me tagged met #heerlijkehappen. Een reactie hieronder in de comments is ook leuk natuurlijk!
Dit eten we vaak als herberg warm buiten is. Erg lekker.
Heerlijke soep voor dit weer!