Ken je het spreekwoord ” de soep wordt nooit zo heet gegeten als zij wordt opgediend”? Dat is met gazpacho daadwerkelijk het geval! Dit is namelijk een koude Spaanse soep en ik ben fan. Als je alleen maar hete soep gewend bent is het best even gek dat je zomaar het glaasje aan je lippen kunt zetten en het kunt opdrinken. Zelf vind ik een hele kom een beetje teveel van het goede daarom serveer ik het in leuke glaasjes als bijvoorbeeld tapas, of als voorgerechtje voor de maaltijd. Als het buiten flink warm is dan is dit een lekker alternatief voor warme soep. Oh en wist jij trouwens dat het woord komt van het Latijnse woord “caspa”? Dat betekent restje. Nou je kunt hier prima je restjes tomaat, komkommer en paprika in verwerken. Een fijn gazpacho recept als deze kon dus niet ontbreken op mijn website. recept gazpacho soep

Gazpacho Spaanse koude soep
Zoals met recepten die al eeuwen meegaan is de exacte herkomst niet helemaal meer vast te stellen. De Moren, de Romeinen, het gerecht kent zijn herkomst in ieder geval in de Mediterraanse regio. Overigens werden er pas na de 19e eeuw tomaten aan dit gerecht toegevoegd en is dit een gebruikelijk ingrediënt geworden in de gazpacho Spaanse koude soep.

Zoals met zoveel recepten zal ik ook een andere versie maken. Want je hebt ook gele en groene paprika’s en tomaten. Ben nu al benieuwd naar de smaken van deze soepjes! Je krijgt met deze soep in ieder geval zeker je benodigde hoeveelheid groente per dag wel binnen, want ongemerkt drink je alle groenten.

Gazpacho Spaanse koude soep
Benodigdheden:
Ingrediënten:
- 500 gram rijpe tomaten
- 1 komkommer
- 1 ui
- 1 sneetje wit brood
- 1 geroosterde paprika
- 50 ml olijfolie extra vergine
- 2 teentjes knoflook
- 3 el rode wijnazijn
- 3 verse peterselie takjes
En zo maak je het:
- Doe alle ingrediënten in je blender. Je kunt het beste alles even grof snijden zodat de blender het makkelijk aan kan. Draait tot je een mooie gladde soep hebt.
- Wil je hem echt silky smooth hebben? Haal hem dan door een grove zeef heen.
- Zet de soep weg in de koelkast en laat hem goed koud worden.
- Serveer met wat extra stukjes komkommer en eventueel wat peterselie erbij.
- Heerlijk Happen!
Andere lekkere Spaanse gerechtjes? Of fijne soepjes als deze? Probeer dan eens deze:
- Probeer eens deze zeevruchten paella met kippendij, een Spaanse klassieker.
- Of deze Spaanse schotel met chorizo en paprika.
- Kip in tomatensaus uit de römertopf.

Dit eten we vaak als herberg warm buiten is. Erg lekker.
Pingback: Makkelijk te maken koude visschotel met bulgursalade - Heerlijke Happen
Heerlijke soep voor dit weer!