Pissaladière Niçoise met tapenade

Provençaalse zwarte olijven tapenade

Iets wat wij hier in Nederland een stuk minder eten is tapenade. Ik zie het maar weinig bij feestjes of bij een aperitief geserveerd worden. Zelf ben ik dol op olijven en dus ook op tapenade. Deze koop ik dus ook zeker op een Franse markt als ik op vakantie ben. Een typisch Provençaalse tapenade is deze Provençaalse zwarte olijven tapenade. Wellicht heb jij het wel eens zien liggen bij zo’n marktkraampje waar ze olijven en worsten verkopen. Bakken vol met mooie dikke zwarte en groene olijven. Maar ook dit fijne smeerseltje. En die is heel gemakkelijk zelf gemaakt! Tapenade recept tapenades

Provençaalse zwarte olijven tapenade

Provençaalse zwarte olijven tapenade

De Provençaalse zwarte olijven tapenade maak je met donkere olijven. De hele pikzwarte zijn trouwens niet “echt”. Helaas wordt daar kleurstof aan toegevoegd. Je kunt dus het beste kiezen voor die mooie dikke diep paarse olijven. Sowieso vind ik supermarkt olijven niet heel fantastisch. Liever koop ik ze bij de Turkse supermarkt of bij de Griek op de markt.

Provençaalse zwarte olijven tapenade tapenades

De ansjovis in deze Provençaalse zwarte olijven tapenade geeft hem wat zout. Dit zijn hele zoute visjes, ik zou dus verder voorzichtig zijn met het toevoegen van zout. Proef eerst voordat je gaat strooien. Als je nog wat wit toevoegen kies dan voor zeezout en niet huis-tuin en keuken zout.

Provençaalse zwarte olijven tapenade tapenades
Provençaalse zwarte olijven tapenade

Provençaalse zwarte olijven tapenade

Een heerlijke dip voor een apéro met een crackertje of een stokbroodje.

Hoeveel sterren geef jij dit recept?

5 van 55 reacties
Afdrukken Pin
Beoordeel recept
Gang: Borrelhapje
Keuken: Frans
Trefwoord: citroen, kappertjes, knoflook, zwarte olijven
Voorbereidingstijd: 2 minuten
Bereidingstijd: 5 minuten
Totale tijd: 7 minuten
Porties: 1 kommetje
calorieën: 211kcal
Auteur: Francine
Bewaar dit recept

Benodigdheden:

Ingrediënten:

  • 150 gram zwarte olijven
  • 50 gram groene olijven
  • 50 ml olijfolie
  • 3 ansjovisfilets
  • 1 teen knoflook
  • 1 el kappertjes

En zo maak je het:

  • Pak je keukenmachine erbij en doe hier alle ingrediënten in.
  • Draai tot je een goed gemixte tapenade hebt. Wi je hem echt smeerbaar hebben? Draai dan nog wat langer tot je een soort "pasta" krijgt.
  • Heerlijk Happen!
Beoordeel dit recept
Heb je dit recept als eens geprobeerd?Vermeld @heerlijkehappen of tag #heerlijkehappen!

Andere lekkere dingetjes die je bij een “apero” kunt serveren? Ik heb hier nog wat ideetjes voor je:

Heerlijke Happen is een multi media bedrijf, je kunt me daarom ook op de diverse sociale media vinden. Volg me op FacebookPinterest en Instagram onder @heerlijkehappen. Als je dit recept maakt zou ik het leuk vinden als je me tagged met #heerlijkehappen. Een reactie hieronder in de comments is ook leuk natuurlijk!

Start » Recepten » Hapjes » Provençaalse zwarte olijven tapenade

tapenade recept tapenades

1 gedachte over “Provençaalse zwarte olijven tapenade”

  1. Pingback: Luchtige bruine walnoten boter - Heerlijke Happen

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeling recept