🕒 Bereidingstijd: 8 minuten 👨🍳 Moeilijkheid: ★☆☆☆☆
Deze romige avocadodip met Midden-Oosterse tahin is klaar in 8 minuten. Fusion cooking op z’n best met gezonde avocado, nootachtige tahin en verse peterselie. Heerlijk bij stokbrood, chips of groenten!
Een dip maken met avocado kennen we allemaal. De meeste bekende is toch wel de guacamole, hier thuis ook een graag geziene dip op tafel. Maar ook met de avocado die van origine uit Centraal-Amerika komt kunnen we variëren. Deze keer gaan we richting de “levant”. Het gebied rondom Libanon, Jordanië, Palestina en Egypte. Afgeleid van het Latijnse woord “levare” , het land waar de zon opkomt. Avocado avocadodips gezond

Een veel gegeten dip daar is tahin en dàt gaan we gebruiken in deze avocadodip met Midden Oosters tintje. Zo kunnen we op een hele simpele manier “fusion” koken met het beste van twee werelden.
Ingrediënten voor avocadodip met tahin

Zoals ik al zei fusion cooking op z’n best in deze avocadodip met Midden Oosters tintje. En eigenlijk ook nog een lekker Frans / Europees tintje door het gebruik van mijn favoriete kruid: peterselie. Bij een avocado dip geeft het nog wat extra frisheid want daar staat peterselie om bekend. En wist je dat het ook wel gebruikt wordt als haarversteviger? Zo zie je maar wat de natuur ons allemaal te bieden heeft! Deze dip is super gezond en kun je zonder je schuldig te voelen lekker eten. Geen conserveringsmiddelen, geen kleurstoffen, geen suiker, iets wat je vaak wél tegenkomt in die potjes uit de supermarkt! En ook nog eens super snel gemaakt en op tafel. Dippen maar.

Bereidingswijze stap-voor-stap
Hier vind je het complete recept met alle ingrediënten die je nodig hebt. Ik hoop dat je veel plezier hebt met het bereiden van onderstaand gerecht.

Fusion Avocadodip met Tahin en Peterselie
Hoeveel sterren geef jij dit recept?
Print Mail recept Pin Beoordeel receptBenodigdheden:
Ingrediënten:
- 2 rijpe avocado's
- 3 eetlepels tahin
- ½ sap van citroen
- 1 teen knoflook
- 4 verse peterselie takjes
- 2 eetlepels olijfolie
- zout
- peper
Lekker makkelijk: klik op het logo van je favoriete supermarkt om de ingrediënten toe te voegen.
En zo maak je het:
- Neem je keukenmachine erbij, ik gebruik een kleine hiervoor, dat scheelt afwassen.
- Voeg alle ingrediënten toe en draai tot je een gladde crème hebt.
- Serveer gelijk, maar hij is ook zeker een dag houdbaar in de koelkast.
- Heerlijk Happen!
Avocadodip met Midden Oosters tintje: Een dip maken om je feestje of je eten op te leuken, ik hou ervan! Probeer anders deze ook maar eens:
Bijvoorbeeld deze labneh, de hartige yoghurt dip.
Maar ook een fijne baba ganoesh met krokante crackertjes.
En deze huisgemaakte guacamole kan niet ontbreken!
Heerlijke Happen is een multi media bedrijf, je kunt me daarom ook op de diverse sociale media vinden. Volg me op Facebook, Pinterest en Instagram onder @heerlijkehappen. Als je dit recept maakt zou ik het leuk vinden als je me tagged met #heerlijkehappen. Een reactie hieronder in de comments is ook leuk natuurlijk!
Ook lekker bij een BBQ
Top tip, dat ga ik bij een volgend feestje maken!
En weer een lekker avocado recept.
Delicious !