
Ok de titel van dit recept is niet helemaal juist… het is natuurlijk woensdag gehaktdag, maar ik dacht er even een leuke draai aan te geven. En dat kunnen jullie met dit recept zelf eigenlijk ook. Want dit gehaktbrood is op vele verschillende manieren te vullen. Zo zou je in het midden een eitje kunnen verstoppen en met verschillende soorten groente kunnen werken. Óók is het ideaal om restjes in te verwerken! Misschien heb je nog een halve pompoen, of een stuk wortel liggen. Lekker aan stukjes snijden en in het brood verwerken. En dan is het : woensdag dat is gehaktbrood dag!
Dit heb je nodig voor het recept Woensdag dat is gehaktbrood dag
- 300 gram rundergehakt
- 1 rode paprika
- 2 witte uien
- 3 tenen knoflook
- klein bakje champignons
- stuk of 10 / 12 groene olijven
- paneermeel ( Sorry geen hoeveelheden hier, ik doe dat op gevoel)
- 1 ei
- zout/ peper
- 2 tl paprikapoeder
- 2 tl kerriepoeder

Verwarm eerst je oven voor op 180 graden.
Daarna gaan we de uien en de knoflook ontvellen en fijn hakken. De paprika, olijven en champignons snij je in fijne stukjes. Pak vervolgens een grote kom erbij en doe hier alle groente in. Voeg het gehakt en het ei toe en breng het geheel op smaak met zout, peper en het paprika en kerriepoeder.
En dan kan het leuke werkje beginnen, doe het ei erbij en wat paneermeel en kneed het geheel tot een mooie gemixte massa. Als het te nat is voeg je wat extra paneermeel toe. Ik doe dat dus altijd op gevoel hoe nat het gehakt aanvoelt. Het moet niet té droog worden dus let wel een beetje op.
Neem je bakblik erbij, ik gebruik een siliconenvorm omdat hij daar straks lekker makkelijk uitkomt.

Het gehaktbrood bakken
Doe het brood dus in de vorm en duw het geheel goed aan. Zet hem in de oven voor 40 minuutjes.

gehaktbrood
Benodigdheden:
Ingrediënten:
- 300 gram rundergehakt
- 1 rode paprika
- 2 witte uien
- 3 tenen knoflook
- 1 bakje champignons
- 12 groene olijven
- paneermeel - Sorry geen hoeveelheden hier, ik doe dat op gevoel
- 1 ei
- zout/ peper
- 2 tl paprikapoeder
- 2 tl kerriepoeder
En zo maak je het:
- Verwarm eerst je oven voor op 180 graden.
- Daarna gaan we de uien en de knoflook ontvellen en fijn hakken. De paprika, olijven en champignons snij je in fijne stukjes. Pak vervolgens een grote kom erbij en doe hier alle groente in. Voeg het gehakt en het ei toe en breng het geheel op smaak met zout, peper en het paprika en kerriepoeder.
- En dan kan het leuke werkje beginnen, doe het ei erbij en wat paneermeel en kneed het geheel tot een mooie gemixte massa. Als het te nat is voeg je wat extra paneermeel toe. Ik doe dat dus altijd op gevoel hoe nat het gehakt aanvoelt. Het moet niet té droog worden dus let wel een beetje op.
- Neem je bakblik erbij, ik gebruik een siliconenvorm omdat hij daar straks lekker makkelijk uitkomt.
- Na 40 minuutjes heb je een prachtig bruin gehaktbrood.
Het gehaktbrood bakken
- Doe het brood dus in de vorm en duw het geheel goed aan. Zet hem in de oven voor 40 minuutjes.
- Als je timer afgaat haal je het brood uit de oven, het vrijgekomen vocht giet je voorzichtig af en daarna haal je het brood uit de vorm.
Woensdag dat is gehaktbrood dag
Als je timer afgaat haal je het brood uit de oven, het vrijgekomen vocht giet je voorzichtig af en daarna haal je het brood uit de vorm. Serveer met een lekker gebakken aardappeltje of met een salade : Heerlijk Happen!
Wil je nog meer recepten proeven zoals woensdag gehaktbrood dag? Probeer dan onderstaande recepten eens
Twee kleuren aspergequiche met zalm
Eendenborstsalade met gegrilde courgette