Laatst was ik bij de boekpresentatie van Susan Aretz. Zij presenteerde haar inmiddels derde kookboek “borreltijd”. Susan is wat je kunt noemen een culinaire duizendpoot. Met haar online platform Smulpaapje weet ze vele moeders en vaders uit de brand te helpen met fijne recepten voor kids en leuke tips om uit eten te gaan met kinderen. Ik kom Susan regelmatig tegen bij events en veelal heffen we het glas op het leven. Natuurlijk kon een recept uit haar boek niet ontbreken op mijn site. Aan de slag dus met deze appel gemengde noten en witlofsalade.
Overigens is dit een recept van Yvette van Boven, ook een topper uit “the bizz” met een jaloersmakende carrière! Je kent haar wel van “koken met van Boven” van tv. Een heerlijke no-nonsense kok met goede producten en weinig opsmuk. Iets waar ik zelf ook van hou. Helaas door een late levering van de supermarkt bij mij thuis heb ik het recept geheel aangepast naar de dingen die nog in mijn koelkast/ voorraadkast lagen! Lekker zero-waste dus en helemaal goedgekeurd hier want de schaal ging leeg!

Appel gemengde noten en witlofsalade
Equipment
- pan
- schaal
Ingrediënten
- 150 gr bulgur (geweekt in 300 ml kokend water)
- 100 gr gemengde ongezouten noten
- 200 gr ricotta
- 3 el walnootolie
- 2 appels
- 2 stronkjes witlof
- 100 gr rucola
- 2 citroenen
- peper
- zeezout
Instructies
- Zet een pannetje op met 300 ml water en breng aan de kook, of gebruik je quooker en giet het kokende water in een pannetje. Voeg de bulgur ( tarwe korrels) toe en doe de deksel op de pan. Laat 10 minuten weken.
- In een koekenpan rooster je een paar minuten de gemengde noten. Hak ze vervolgens op een snijplank fijn.
- Meng in een kom de ricotta met 2 el citroensap en citroenrasp van een halve citroen. Breng op smaak met peper en zout en roer de helft van de gemengde noten erdoor.
- Maak een dressing van de 3 el walnootolie sap van 1 citroen, peper en zout.
- Snij de stronkjes witlof in de lengte in dunne reepjes en doe dat ook met de appels. Je kunt ze schillen maar dat hoeft niet. Druppel het sap van een halve citroen over de witlof en de appel, zo worden ze niet bruin.
- Voeg de rucola toe aan de salade en schenk de dressing erover en meng het geheel goed. Laat even staan om te marineren.
- Schep de gewelde bulgur bij de salade en voeg ook het ricotta mengsel toe. Mix het geheel goed door elkaar en bestrooi met de rest van de gehakte noten.
- Heerlijk Happen!
Notities

Appel gemengde noten en witlofsalade
Natuurlijk hoop ik beide dames eer gedaan te hebben met dit recept. Want ere wie ere toekomt! In dit recept gebruiken we ricotta. Ricotta bevat een laag vet- en zoutgehalte. Het is dus een vrij milde kaas. Het woord ricotta betekent “opnieuw gekookt”. Strikt genomen is het dus geen kaas, maar een bijproduct van kaas. Het wordt namelijk gemaakt van de wei die overblijft nadat deze is gescheiden van de wrongel om kaas te maken. Ook een “waste product” die op deze manier mooi een tweede leven heeft gekregen. Wil je een wat scherpere smaak aan deze salade geven dan zou je de ricotta kunnen vervangen door zachte geitenkaas die je kunt halen bij de kaasspeciaalzaak.

Nog meer lekkere salades? Dat kan hoor want ik heb er genoeg… Probeer eens deze:
- Deze paprika artisjok met Parmezaanse dressing salade.
- Een “loaded macaronisalade” met gerookte kip.
- Of deze yummie Griekse gebakken feta salade.